Stratégiai partnerséget kötött a Continental a DeepDrive-val: közösen fejlesztenek integrált fékkel ellátott kerékmeghajtást.
Megjelent az 1 milliárd forint keretösszegű Tudományos Mecenatúra pályázat, amely a hazai kutatási eredmények népszerűsítéséhez nyújt vissza nem térítendő támogatást.
Csecsemőkori csípőtorna
Ezzel a naponta kétszer végzett gyakorlatsorral jól fejleszthető a csecsemők csípőízülete.
A fizikai Nobel-díjas Gérard Mourou kutatóprofesszor csatlakozott a Szegedi Tudományegyetemhez
Karikó Katalin után újabb Nobel-díjas professzora van a Szegedi Tudományegyetemnek, Gérard Mourou professzor, aki 2018-ban a lézerfizika területén, az impulzuserősítési felfedezéséért kapta meg a fizikai Nobel-díjat, 2024. április 11-én aláírta a Szegedi Tudományegyetemmel kötött kutatóprofesszori szerződését.
Taroltak a női újságírók a kiemelkedő technológiai tartalmakat díjazó médiapályázaton.
Bő évtizeddel azután, hogy a Boston Dynamics először bemutatta a humanoid robotját, a cég úgy döntött, nyugdíjazza Atlast. Az Egyesült Államok Védelmi Minisztériumának kutatásért felelős részlege, a DARPA által finanszírozott eszközt keresési és mentési feladatokra tervezték. Az elképzelés az volt, hogy az eszköz képes lesz bejutni azokra a...
XPAND: irány a globális piac!
Még az innovatív magyar vállalkozások többségének is kevés ismerete van arról, hogyan is tudnak nemzetközi szinten is igazán sikeressé válni – ebben segít a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) április 26-án induló programja, az XPAND.
A négydimenziós tér kibogozása
ERC Advanced Grant támogatást nyert Stipsicz András matematikus, a HUN-REN Rényi Alfréd Matematikai Kutatóintézet igazgatója. Ez azt jelenti, hogy munkacsoportjával 2 millió eurót, vagyis csaknem 800 millió forintot költhet el a következő öt évben egy olyan projektre, melynek már a címét – Csomók és felületek négydimenziós sokaságokban – is komoly...